سبزی ترش واش

مرکز اصلی تولید و توزیع و خرید و فروش سبزی ترش واش

سبزی ترش واش

مرکز اصلی تولید و توزیع و خرید و فروش سبزی ترش واش

سبزی ترش واش

سبزی ترش واش یکی از سبزیجات بسیار لذیذ و محلی گیلان و شمال ایران می باشد که برای درست کردن غورابه و یا ترش واش قاتق و یا خورشت ترش واش از آن استفاده می شود.

۶ مطلب در ارديبهشت ۱۴۰۲ ثبت شده است


آزمون آیلتس چیست؟

آیلتس یک آزمون زبان انگلیسی است که توسط 9000 موسسه در 130 کشور جهان برای تحصیل، مهاجرت و کار در خارج از کشور پذیرفته شده است که به طور مشترک توسط شورای بریتانیا و دانشگاه کمبریج ESOL استرالیا سازماندهی و اداره می شود. آیلتس برای زندگی، تحصیل و کار در 135 کشور استفاده می شود. بیش از 8000 سازمان از جمله موسسات دولتی، آموزشی و حرفه ای - از جمله بیش از 3000 موسسه و دوره در ایالات متحده - آزمون آیلتس را می پذیرند. علاوه بر این، در کشورهایی که از آن برای مقاصد مهاجرتی استفاده می کنند، آیلتس تنها مدرک پذیرفته شده مهاجرت است. این آزمون که کمتر از سه ساعت طول می کشد، مهارت های شنیداری، خواندن، نوشتن و گفتار شما را اندازه گیری می کند

به طور کلی، دو آزمون آیلتس وجود دارد، آکادمیک (دانشگاهی) و جنرال (عمومی).

آزمون آیلتس آکادمیک برای کسانی مناسب است که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های کارشناسی یا عالی را دارند و یا قصد دارند در یک موسسه یا سازمان حرفه ای در یک کشور انگلیسی زبان کار کنند. آیلتس جنرال برای افرادی با سطح تحصیلات پایین است که قصد تحصیل یا کار در یک کشور انگلیسی زبان را دارند و یا در حال نقل مکان به آنجا هستند.آیلتس بهتر است یا تافل؟

اگر مانند من انگلیسی زبان مادری نیستید، احتمالاً در مورد آزمون انگلیسی برای دانش آموزانی که می خواهند تحصیل کنند یا افرادی که در کشورهای انگلیسی زبان کار می کنند شنیده اید. شما باید گواهی یکی از آزمون های تافل و آیلتس را به عنوان بخشی از برنامه داشته باشید.

دو متنی که در حال حاضر به عنوان استاندارد در سراسر جهان پذیرفته شده اند:

آزمون تافل (TOEFL: آزمون زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی)

آزمون آیلتس (سیستم بین المللی آزمون زبان انگلیسی)

این دو آزمون مستقیماً سطح زبان انگلیسی شما را ارزیابی می کنند، به همین دلیل هزاران شرکت در سراسر جهان تافل و آیلتس شما را معتبر می دانند. با این حال، این دو آزمون و نمره از نظر ترم، ساختار و معیارهای تدریس با هم تفاوت دارند. بنابراین، باید با دقت تصمیم بگیرید که آیا نمره تافل برای شما مناسب است یا نمره آیلتس. اما در کل آیلتس بهتر از تافل است.
 

 

نحوه ثبت نام، هزینه و محل آزمون؟

آزمون آیلتس مهارت های شما را در چهار بخش Listening، Reading، Writing، Speaking ارزیابی می کند، آزمونی که کمتر از 3 ساعت طول می کشد. در ایران پنج موسسه به طور رسمی آزمون آیلتس را به صورت متوالی برگزار می کنند. برای ثبت نام در هر یک از آنها، باید به وب سایت رسمی آنها مراجعه کرده و مدارک مورد نیاز را ارائه دهید. این 5 موسسه عبارتند از:

آیلتس تهران

دانشگاه آزاد اسلامی

مؤسسه دینی و آموزش عالی عصر

موسسه فرهنگ و هنر ایرسفام

موسسه شکوه سمنان

موسسه جلال در تهران

Parschat Novin Swovodny Visokoshorski Zavod

موسسه فارسی


 

مدت اعتبار آیلتس چقدر است؟

آزمون آیلتس دو سال اعتبار دارد و به همین دلیل توسط دانشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد.اگر می خواهید برای موسسات تحقیقاتی یا دپارتمان های مهاجرت اقدام کنید، می توانید در طول این دو سال برای آیلتس اقدام کنید. دلیل اعتبار دو سال مدرک آیلتس این است که سازمان هایی که این آزمون را برگزار می کنند باید ثابت کنند که بعد از این دو سال فرد تمایل به فراموشی دارد و ماهیت زبان ناپایدار است. مشاهده کننده.
 

 

منبع: https://payju.ir/content/تدریس-آیلتس-در-شیراز

  • ترش واش

فرایند اجاره سند و وثیقه توسط موسسه حقوقی

فرایند اجاره وثیقه یا اجاره سند برای اهداف و مقاصدی همچون تامین قرار ، و یا ارائه به بانک برای دریافت وام در جامعه مورد استفاده عموم افراد قرار میگیرد .  وثیقه مبلغ مالی یا دارایی غیرمنقولی است که در ازای ضمانت  نزد دادگاه یا بانک ها می‌گذارند ، در لغت وثیقه به معنای «استوار»، «آنچه بدان اعتماد شود» و «محکم کاری» است . به عبارت دیگر کاربرد اجاره وثیقه در مراجع قضایی بمنظور تامین قرار وثیقه بوده و در این شرایط آزادی فرد متهم و بازداشت شده تنها با تأمین قرار وثیقه و یا سند میباشد . این کار باعث میشود که  متهم با تامین وثیقه و سند تا زمان تشکیل دادگاه نهایی در خارج از زندان و بازداشت باشد، اما در زمان تشکیل دادگاه باید پاسخگوی اتهامات خود بوده و در صورت مجرم شناخته شدن و محکومیت خود را به مرجع قضایی معرفی نماید . شما میتوانید برای اطمینان از خدمات  یک موسسه حقوقی معتبر برای اجاره سند یا وثیقه کمک بگیرید .

شرایط اولیه اجاره وثیقه

در صورتی که هر کسی و به هر دلیلی به مراجع کیفری قضایی احضار شود ، از همان بدو شروع  پرونده بعنوان متهم خطاب می شود. در این مرحله بنابر ماهیت پرونده و تشخیص مرجع قضایی قرار وثیقه ای متناسب با شدت جرم برای متهم صادر میشود و متهم میتواند با ارائه وثیقه به دادگاه یا همان تودیع وثیقه به قید ضمانت و به صورت موقت آزاد شود. میزان مبلغ وثیقه به تصمیم مرجع محترم قضایی و نوع پرونده بستگی دارد .

4 گام اصلی برای اجاره سند و وثیقه

اگر قصد اجاره سند برای ارائه به بانک یا مراجع قضایی دارید باید مراحل آن را طی نموده تا بتوانید بدون مشکل کلیه مراحل مربوط به اجاره سند ملکی وثیقه را انجام دهید :

گام اول اجاره سند ملکی) مشاوره تامین وثیقه:

در گام اول میبایست وضعیت پرونده ، نوع اتهام انتسابی و شدت جرم بررسی شده  و درصورتیکه امکان اجاره وثیقه فراهم باشد برای این کار میتوان برای عقد قرارداد اجاره سند و وثیقه از طریق موسسه حقوقی اقدام نمود.

گام دوم اجاره سند ملکی) عقد قرارداد اجاره سند

بمنظور اجاره سند ملکی و یا وثیقه ملکی و یا تامین وثیقه ، میبایست نسبت به عقد قرارداد با یک موسسه حقوقی اقدام نمایید ، در این قرارداد مواردی همچون مدت زمان اجاره سند و وثیقه ، مبلغ اجاره سالانه ، تضامین مورد نیاز ، نحوه انجام کار ، نحوه تمدید وثیقه در صورت نیاز ، موارد فورس ناژور و تعیین میشوند .

گام سوم اجاره سند ملکی) کارشناسی و بازداشت سند ملکی

در این مرحله مالک سند بهمراه اصل مدارک به شعبه دادسرا یا دادگاه و یا بانک مورد نظرتان مراجعه نموده و نامه کارشناسی و بازداشت سند را از مقام قضایی یا مسئول بانک دریافت میکند . معمولا این مرحله بین 1 تا 3 روزکاری زمانبر است.

گام چهارم اجاره سند ملکی) اخذ ضمانت های لازم برای اجاره سند

زمانیکه سند آماده بازداشت و توقیف میباشد ، قبل از بازداشت و تودیع آن ،میبایست کل هزینه اجاره وثیقه برای مدت زمان یک سال کامل توسط اجاره کننده پرداخت شود همچنین تعدادی از افراد خانواده و آشنایان باید توسط چک و سفته ضمانت متهم را نزد مالک سند انجام دهند. در این حالت مالک حاضر است برای شما سند ملکی خود را به مرجع قضایی ارائه نماید .

 

  • ترش واش

هنگام خرید کاغذ دیواری، ممکن است سوالات مختلفی از خود بپرسید. چه نوع کاغذ دیواری؟ کاغذ دیواری کیست؟ کدام کاغذ دیواری برای اتاق خواب، پذیرایی یا سقف مناسب است؟ سوالاتی که پاسخ آنها را در اینجا خواهید یافت. پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا با بررسی همه چیز در مورد کاغذ، شما را برای خرید این محصول راهنمایی کنیم.


چرا کاغذ دیواری بخریم؟

انواع کاغذ دیواری که برای پوشاندن دیوارهای خود انتخاب می کنید یکی از مهم ترین دلایل آن است. در واقع شاید بتوانید با رنگ آمیزی دیوارها جانی دوباره به خانه خود ببخشید. اما فردیت هر قسمت از خانه تنها با خرید کاغذ دیواری و اجرای آن بر روی دیوار امکان پذیر است.

بنابراین در صورت مراجعه به فروشگاه اینترنتی مانند فروشگاه Menzel (manzel.ir) یا فروشگاه Wallino (wallino.com)، می توانید مدل های مختلف دیوار و پوستر را بیابید. طرح ها یا گل های ساده، منحنی یا بزرگ، پوسترهایی با نقش های برجسته یا ساده، با بافت یا بدون بافت، الگوهای هندسی و غیره وجود دارد. اما در اینجا باید از خود بپرسید که کدام سبک برای خانه من مناسب است؟

اگر همه چیز را در مورد کاغذ دیواری و انواع، طرح ها و مدل های آن می دانید. هنگام خرید مطمئن شوید که می دانید کدام یک برای شما مناسب است. این یکی از دلایلی است که چرا باید کاغذ دیواری بخرید. در ادامه به طور کامل مزایای خرید کاغذ دیواری را توضیح خواهیم داد.


 

ماندگاری طولانی

اگر از رنگ ساختمانی برای تزئین دیوارها استفاده می کنید. از این گذشته ، آنها دو تا پنج سال سالم می مانند و پس از آن باید فوراً تعمیر یا رنگ آمیزی شوند. این زمان بسته به کودکان، حیوانات خانگی و نحوه نگهداری از دیوارها می تواند کوتاهتر باشد. اما کاغذ دیواری هرگز به این راحتی خانه شما را ترک نخواهد کرد. در واقع، آنها از ده تا پانزده سال طول می کشند.


صرفه جو باشد

شاید فکر کنید که خرید کاغذ دیواری به پول زیادی نیاز دارد. اما این همه هزینه را در ابتدا و در زمان خرید پرداخت می کنید. بنابراین عمر طولانی آن به این معنی است که در طول سال هایی که روی دیوار آویزان می شود نیازی به خرج کردن پول اضافی ندارید.


جاذبه ی بصری

اگر همه چیز را در مورد کاغذ دیواری می دانید؛ متوجه خواهید شد که آنها نشان دهنده خلاقیت هستند. در واقع طراحی آن با رنگ های روی دیوار کاملا متفاوت است.رفع خطاهای ساختمانی

وقتی به خانه می رسید، ممکن است متوجه لیستی از اشکالات روی دیوار شوید. همچنین اگر قصد دارید بعد از مدت ها دیوارهای خانه خود را رنگ کنید; ممکن است خراش یا آسیب روی دیوار ببینید. پس با خرید دیوار ضخیم می توانید این مشکلات را برطرف کنید. البته می توانید با خرید کاغذ دیواری هایی که جلب توجه می کنند از بروز چنین عیوبی جلوگیری کنید.


آسان تمیز میشود

استفاده از وسایلی مانند جاروبرقی، حوله و سطل آب، اسفنج خشک و غیره به تمیز کردن کاغذ دیواری خانه شما از گرد و غبار یا کثیفی کمک می کند. البته قبل از آزمایش بهتر است با آزمایش قسمت کوچکی از دیوار ابتدا بهترین روش را انتخاب کنید. اما زمانی که دیوارهای رنگ شده کثیف می شوند، باید دیوارها را دوباره رنگ آمیزی کنید.

بنابراین تمام این موارد ثابت می کند که کاغذ دیواری انتخاب بهتری برای دیوارهای خانه، محل کار و ... شماست. یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد، امکان چاپ طرح های غیر استاندارد بر روی پوسترهای دیواری است. شما می توانید با چاپ پوستر دیواری طرح خود و خرید از سایت خانه، یک قالب پوستر دیواری منحصر به فرد در فضای مورد نظر خود ایجاد کنید.

انواع کاغذ دیواری برای جنسیت

وینیل: رایج ترین نوع کاغذ دیواری - نصب و برداشتن آسان - بهترین برای اتاق های مرطوب

الیاف طبیعی: نصب آسان - مات - قابل شستشو - ضخیم - ماندگاری بالا

لباس: براق - براق - قابل شستشو

عتیقه: نیمه مات - قابلیت شستشوی بالایی دارد

طلوع آفتاب: مات - قابلیت شستشوی بالا - بهترین نوع کاغذ دیواری

براق: نیمه براق - بدون بافت - قابل شستشوانواع کاغذ دیواری از نظر امکانات

شستشو: دانستن همه چیز در مورد کاغذ دیواری به شما در انتخاب درست کمک می کند. بنابراین اگر بچه های کوچک دارید یا ممکن است دیوارهایتان کثیف باشد. کاغذ دیواری را پیدا کنید

مقاومت کافی در برابر رطوبت: این نوع کاغذ دیواری ها بهترین انتخاب برای حمام و آشپزخانه هستند.انواع کاغذ از نظر اجرا و نصب

نچسب. برای چسباندن این پوسترها باید ابزار لازم برای چسباندن و نصب آن ها را تهیه کنید. ماندگاری بالایی دارد.

چسب: دیوار به صورت برچسب تولید می شود و می توانید با برداشتن ورق چسب از پشت آن را به دیوار بچسبانید. به راحتی قابل تغییر و برش از دیوار است.طیف مختلف قیمت کاغذ دیواری

مهمترین عاملی که می تواند بر قیمت کاغذ دیواری تاثیر بگذارد; ابعاد دیوار مورد نظر شما با تغییر این ابعاد مطمئناً قیمت اوراق افزایش یا کاهش می یابد. عوامل دیگری مانند نوع کاغذ دیواری، ویژگی های آن، فروشگاهی که برای خرید انتخاب می کنید و طراحی آن بر قیمت کاغذ دیواری تاثیر می گذارد.
 

مطالعه از رفرنس: https://decoration-and-design.com/دکوراسیون-داخلی/کاغذ-دیواری-در-شیراز

  • ترش واش


کاهش وزن و تناسب اندام موضوعی است که ذهن اکثر افراد را به خود مشغول کرده است. در حال حاضر یکی از بهترین روش ها برای کاهش وزن بالون معده است. این روش برای کسانی که موفق به کاهش وزن و رژیم غذایی نشده اند خوب است، می تواند فرد را از انجام جراحی وزن بازدارد و او را قوی تر کند.

بالون معده مانند یک توپ است که معمولاً از هوا و مایع پر می شود و به طور موقت در داخل معده قرار می گیرد. بالون معده حاوی هوا عوارض جانبی کمتری نسبت به بالون حاوی مایع سیلیکون خواهد داشت.

به طور معمول حجم معده حدود 900 میلی لیتر است و با قرار دادن بالون در معده حدود دویست گرم از این حجم کاسته می شود. با قرار دادن بالون در معده فرد احساس سیری می کند.مزایای بالون معده

با گذاشتن بالون در شکم فرد دچار اضافه وزن نمی شود و خطر ابتلا به بیماری هایی مانند بیماری های قلبی، فشار خون بالا، دیابت، آپنه و غیره کاهش می یابد.خطر بالون معده

بالون معده تقریباً کاملاً بی خطر است، اما می تواند مانند هر جراحی دیگری عوارضی ایجاد کند. عوارض جانبی که ممکن است در برخی افراد رخ دهد عبارتند از:

درد

حالت تهوع،

رفلکس g مسری

نفخ،

اسهال،

سوء هاضمه

این عوارض موقتی هستند و در مدت زمان بسیار کوتاهی برطرف می شوند.


 

نحوه قرار دادن بالون معده

کاهش وزن با کمک بالون معده؛ این یک عمل سرپایی در نظر گرفته می شود که تحت بی حسی موضعی و در برخی موارد تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. یک متخصص گوارش ابتدا یک لوله بسیار نازک متصل به بالون معده را وارد معده می کند. سپس یک لوله آندوسکوپ با دوربین از داخل معده عبور داده می شود تا داخل معده را ببیند. پس از تعیین محل بالون، بالون با هوا یا نمک نمک پر شده و به داخل معده فرستاده می شود.

عمل بالون معده حدود نیم ساعت طول می کشد و بیمار پس از چند ساعت مرخص می شود.

هزینه بادکنک

هزینه بالون معده توسط بیمه درمانی شما پوشش داده می شود، اما قبل از اقدام به غواصی با پزشک خود و بیمه بیمه گذار خود مشورت کنید.اخرین حرف

بالون معده یکی از بهترین و سریع ترین راه ها برای کاهش وزن است. برای درمان چاقی یکی از روش های موثر برای افراد بالون معده است. این روش بدون جراحی و بدون استفاده از دارو انجام می شود، می توانید با گذاشتن بالون معده وزن کم کنید و برنامه غذایی مناسبی داشته باشید و سپس بسیاری از مشکلات ناشی از چاقی خود را حل کنید.
 

 

مطالعه مقاله کامل: https://balloontehran.com/ 

  • ترش واش


چیلرهای اسکرول و چیلرهای پیچی محبوب ترین و کارآمدترین چیلرها در دنیای تهویه مطبوع امروزی هستند. یکی از مشکلاتی که مالکان هنگام خرید یخچال با آن مواجه می شوند، نداشتن اطلاعات کافی و مناسب در انتخاب کولر گازی مناسب است.

پنکه های سقفی نوعی سیستم خنک کننده هستند که در ساختمان های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه ابتدا کولر گازی رولینگ و کولر گازی را توضیح می دهم و در نهایت نکاتی را در مورد نگهداری صحیح پکیج سقفی به شما می پردازم. تفاوت چیلر اسکرول با چیلر کلیدی در نوع کمپرسور است. نام این کولرها نیز از کمپرسور آنها گرفته شده است.


رادیاتور را حرکت دهید

چیلرهای اسکرول به چیلرهایی با کمپرسورهای اسکرول اطلاق می شود. کمپرسورهای اسکرول در انواع معمولی، دیجیتال و اینورتر تولید می شوند. از آنجایی که این کمپرسورها نسبت به کمپرسورهای اسکرو کارایی کمتری دارند، می توان از یک تا هشت کمپرسور در تهویه مطبوع چیلر استفاده کرد تا خنک کننده مورد نظر را تامین کند. علاوه بر افزایش قابلیت اطمینان دستگاه، تعداد کمپرسورهای چیلر ظرفیت را کنترل می کند (تمامی کمپرسورهای رایج تک مرحله ای هستند) و طول عمر دستگاه را افزایش می دهد.

ظرفیت سیلندر مکانیکی معمولا از 2 تن شروع می شود و به 300 تن می رسد (ظرفیت برای برندهای مختلف کمی متفاوت است). در کولرهای گازی با ظرفیت سرمایش کمتر از 100 تن، در حدود 90 درصد چیلرها از کمپرسورهای اسکرول استفاده می شود، زیرا کمپرسورهای اسکرو در ظرفیت های پایین تولید نمی شوند.

کمپرسورهای تبرید اسکرول معمولاً قابل تعمیر نیستند و در صورت آسیب دیدن باید تعویض شوند. البته تهیه این نوع کمپرسور آسان است زیرا شرکت های زیادی در زمینه فروش این کمپرسورها در ایران فعالیت دارند.

قیمت پایین، حمل و نقل آسان و فراوانی در بازار یکی از مزایای کمپرسورهای روتاری است.

یکی دیگر از مزیت های کولر گازی صدای کم به دلیل کمپرسور کوچک با چیلر مارپیچ است.

برای چیلرهایی با ظرفیت کمتر از 150 تن مبرد، چیلرهای اسکرول اغلب گرانتر از تهویه مطبوع هستند.یخچال را پیچ کنید

انتخاب بین کولرهای گازی چیلر پیچی و تفاوت چیلرهای اسکرول و پیچی همواره بحث تکان دهنده ای در بین کارفرمایان محترم بوده است. اول اینکه تعیین امکان سنجی واقعی پروژه با مشاور می تواند اولین قدم مهم در انتخاب نوع چیلر باشد. چیلرهای کوچک معمولاً چیلرهای کمپرسور اسکرال و چیلرهای کمپرسور اسکرو بزرگ هستند، اما در اندازه های متوسط ​​اغلب انتخاب بین این دو مشکل است.

از آنجایی که کمپرسورهای اسکرو پیچیدگی بیشتری نسبت به کمپرسورهای اسکرول دارند، اغلب به کار تخصصی نیاز دارند. این کمپرسورهای چیلر اسکرو قابل تعمیر هستند اما با توجه به ابعاد و وزن زیاد، قابلیت دسترسی و تحرک را می توان از معایب آن در نظر گرفت.

کولرهای گازی اسپید خنک کننده از یک تا سه نوع موتور مختلف در یک موتور القایی استفاده می کنند.

کمپرسورهای اسکرو بزرگ بزرگتر، کارآمدتر و البته گرانتر از کمپرسورهای اسکرال هستند.

قابلیت کنترل این کمپرسورها معمولاً چهار سطح برای کنترل کمپرسور خطی یا خطی است.

راندمان تهویه مطبوع چیلرهای اسکرو به طور کلی بیشتر از چیلرهای دارای کمپرسور اسکرال است.

با ظرفیت سرمایش بیش از 150 تن، استفاده از این چیلرها گزینه مناسبی است.


 

بالای پشت بام

اگر شما در درجه اول یک تکنسین مسکونی هستید که روی پکیج های سقفی زیر 5 تن کار می کنید، شباهت های زیادی بین سیستم هایی که به آن عادت دارید و سقف های 5 تا 20 تنی رایج در بازار تجاری سبک وجود دارد. وقتی صحبت از لوازم خانگی بزرگ به میان می‌آید، موارد زیادی وجود دارد که باید به آنها توجه کرد و در اینجا فقط به چند مورد اشاره می‌کنیم.


فیلتر و بسته ضد آفتاب را تمیز کنید

همانطور که دریافت هوای تازه در صنعت رایج تر شد، در محیط های تجاری رایج تر شد. فیلترهای هوای تازه تهویه مطبوع معمولاً مشبک فلزی هستند و زمانی که در اطراف لوله اگزوز قرار دارند باید مرتباً با یک شیلنگ و شاید مقداری چربی زدا شسته شوند.


فشار سقف در بسته را بررسی کنید

کشیدن تسمه های الاستیک روی سقف خانه همیشه ایده خوبی نیست، این امر باعث افزایش آمپر در دمنده، شکستن تسمه، کشش بیش از حد و سایش یاتاقان ها می شود. شما می خواهید تسمه A/C به درستی تنظیم شود تا سانروف زیاد سر نخورد یا لرزش زیادی نداشته باشد.

بسیاری از تکنسین ها از خط کش انحراف 1/2 اینچی یا چیزی مشابه برای تخمین کشش تسمه استفاده می کنند. مشکل این است که این قانون طول تسمه یا میزان فشاری که برای انحراف کولر گازی استفاده می شود را در نظر نمی گیرد. بسیاری از تکنسین های باتجربه ایده خوبی از کشش صحیح تسمه سانروف دارند. اما حتی این احساس گاهی اوقات می تواند با ارزش دقیق فاصله داشته باشد.

باید از کمربند ایمنی استفاده شود. می توانید از آن استفاده کنید تا مطمئن شوید که بهترین فشار را برای کاربرد دارد. به یاد داشته باشید که تسمه های قفسه سقف باید مرتباً تعویض شوند. اگر تسمه بعد از بار اول به دلیل کشش به طور قابل توجهی شروع به شل شدن کرد، معمولاً بهتر است آن را تعویض کنید تا سفت کنید. این محصول در هوای کارخانجات مختلف مانند کارخانجات پلاستیک کاربرد دارد.قرقره های کولر گازی را تراز کنید

هنگام تراز کردن چرخ ها، مرکز چرخ ها را نسبت به یکدیگر، از راست به چپ، و "کمبر" یا زاویه خود چرخ را به خاطر بسپارید. اغلب، زمانی که یکی از پیچ‌هایی که بسته آب‌بند را روی پایه موتور نگه می‌دارد، شروع به لیز خوردن می‌کند، یا اگر لاستیک تنظیم یا تعویض شود، ناهماهنگی تایر رخ می‌دهد. این محصول از مواد اولیه مانند Batch-off ساخته شده است.

قرقره های نامناسب می توانند باعث ریزش تسمه، آسیب، یاتاقان های آسیب دیده یا صدای غیرعادی شوند. علاوه بر تراز کردن قرقره ها، به خاطر داشته باشید که قرقره ها می توانند به مرور زمان فرسوده شوند، شکل طراحی شده خود را از دست بدهند یا در طرفین شیار ایجاد کنند. اگر قرقره قفسه سقف فرسوده شود، می تواند باعث جریان ضعیف هوا، صدای غیرعادی و عمر کوتاه تسمه شود.پکیج مراقبت از کندانسور سقفی

شما باید کندانسور سقف کیسه را تمیز کنید، در صورت لزوم آن را جدا کنید. اکثر واحدهای تهویه مطبوع تجاری دارای کندانسورهای چند مرحله ای هستند که به طور دوره ای برای تمیز کردن کامل جدا می شوند. این کار را تکرار کنید بستگی به محل دستگاه و میزان کثیفی موجود در هوا دارد.آخرین کلمه

تهیه سیستم تهویه مطبوع مناسب برای نیازهای شما می تواند آسان باشد. شرکت تدبیر و تدبه مندق با سایت ttmenterprise.com انواع تجهیزاتی که نیاز بازار ایران را برآورده می کند در اختیار مشتریان خود قرار می دهد. این شرکت همواره رضایت مشتری را در اولویت قرار داده است و با داشتن طیف وسیعی از محصولات و قطعات با کیفیت بالا، این سیستم تهویه مطبوع گزینه مناسبی برای خرید می باشد.
 

منبع:https://www.rokna.net/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%B1%DA%AF%D8%A7%D9%86%DB%8C-171/887259-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%DA%86%D9%86%D8%AF-%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85-%D8%AA%D9%87%D9%88%DB%8C%D9%87-%D9%85%D8%B7%D8%A8%D9%88%D8%B9

  • ترش واش

دعای افزایش رزق و روزی در خانه، مغازه روی انگشتر و وضعیت‌های مختلف چیست؟ در کنار جنبه‌های دنیوی زندگی که هر انسانی دارد، جنبه روحانی نیز وجود دارد که نمی‌توان نسبت به آن بی‌تفاوت ماند. هر چند هر دو بعد زندگی دنیوی و روحانی انسان‌ها در دین اسلام مورد بحث قرار گرفته است، شما می‌توانید ذکر‌ها، ادعیه‌ها و سخنان بسیرای را در بعد روحانی زندگانی انسان‌ها مشاهده کنید. در این مقاله می‌خواهیم بیشتر راجع به دعای گشایش رزق و روزی در انواع مختلف آن بپردازیم.

 

دانلود دعای افزایش رزق و روزی خانه
قبلا از اینکه به دعای رزق و روزی بپردازیم جالب است بدانید که روزی را بر 2 قسمت تقسیم می‌کنند، قسمتی که ثابت است و در آن چیزی تاثیر نمی‌گذارد و قسمت دوم جایی است که در آن تلاش و دعای فرد می‌تواند رزق و روزی او را افزایش یا کاهش دهد. دعا می‌تواند در قسمت دوم با تلاش و کوشش شما موثر باشد.

برای دعای رزق و روزی، نخست به سراغ ادعیه برای رزق خانه می‌رویم که می‌تواند بسیار مفید باشد. همانطور که خداوند گفته است (در سوره هود آیه 6) که هرجنبنده‌ای برروی زمین روزی‌اش برعهده خدا است. از جمله اعمال و دعاهایی که برای رزق و روزی خانه بیان شده است می‌توان گفت:

یکی از توصیه‌ها بیان شده، مداومت بر گفتن ذکر “یا الرزاق” است. برای بیان این ذکر، اگر شما در هر گوشه‌ای از خانه آن را بیان کنید، هر بار صد مرتبه، می‌تواند رزق و روزی را برای اهل خانه بیشتر کند.
همچنین در باب این ذکر به عنوان دعای رزق و روزی آمده است که هرکسی که ذکر “یا الرزاق” را قبل از نماز صبح در حالتی که روبه قبله است بیان کند و نیز در چهار گوشه (رکن) خانه خود آن را ده مرتبه بیان نماید، روزی‌اش زیاد شده و به خلق خدا محتاج نمی‌شود.
همچنین در نقل دیگری از فیض کاشانی آمده است که هرکس ذکر “یا الرزاق” را در اولین ساعات روز خودش بیان کند، به تعداد 308 مرتبه، روزی او زیاد می‌گردد.
یکی دیگر از دعای رزق و روزی که برای مغازه و خانه نیز مشترک است، آیه 59 سوره انعام است که به شرح زیر می‌باشد: وَعِنْدَهُ مَفَاتِحُ الْغَیْبِ لَا یَعْلَمُهَا إِلَّا هُوَ وَیَعْلَمُ مَا فِی الْبَرِّ وَالْبَحْرِ وَمَا تَسْقُطُ مِنْ وَرَقَةٍ إِلَّا یَعْلَمُهَا وَلَا حَبَّةٍ فِی ظُلُمَاتِ الْأَرْضِ وَلَا رَطْبٍ وَلَا یَابِسٍ إِلَّا فِی کِتَابٍ مُبِینٍ. در باب این آیه آمده است که اگر آن را در صفحه‌ای از قلع نوشته و در دکان یا خانه خود قرار دهید، می‌تواند باعث خیر و برکت بسیاری شود.

 

دعای رزق و روزی مغازه
رزق و روزی به خصوص در کسب و کار می‌تواند بسته به تلاش فرد و خواست او از خداوند متفاوت باشد. از این رو می‌خواهیم دعای رزق و روزی را در این بخش نیز بیان کنیم که می‌تواند در کسب و کار افراد بسیار موثر باشد:

 

هرکسی که آیات 28 و 29 سوره حدید را به صورت خالصانه و با ایمان در روز پنج شنبه در اول هر ماه بخواند، با توجه به خدا و معنای آن، اگر آن شخص تاجر یا کاسب است می‌تواند آن را در منزل و دکان خود قرار دهد، رزق و روزی او بسیار می‌گردد.
همچنین در مورد دیگر دعای رزق و روزی که برای افزایش رزق کسب‌و‌کارها بیان شده است، می‌توان به دعای شریفه زیر اشاره کرد که می‌توانید آن را در منزل یا مغازه نگهداری کنید. این دعا به شرح زیر می‌باشد: اللَّهُمَّ انّى‏ أَسْئَلُکَ یا قَریبَ الْفَتْحُ وَ الْفَرْجُ وَ سَهِّلَ الْفَتْحُ وَ الْفَرْجُ یا فَتّاحَ الْفَتْحُ وَ الْفَرْجُ یا مِفتاحَ الْفَتْحُ وَ الْفَرْجُ یا صادِقَ الْفَتْحُ وَ الْفَرْجُ یا رازِقَ الْفَتْحُ وَ الْفَرْجُ یا مُفَتِّحَ الاَبوابِ.
یکی از راهکارهای دیگری که برای افزایش رزق و روزی برای مغازه‌ها بیان شده است، آیه 59 سوره انعام است.
در نهایت از جمله آیه‌هایی که می‌توانید آن‌ها را نیز درنظر داشته و بخوانید، می‌توان گفت:

آیه 6 سوره هود: وَمَا مِن دَآبّةٍ فِی الأرْضِ إِلاّ عَلَى اللّهِ رِزْقُهَا وَیعْلَمُ مُسْتَقَرّهَا وَمُسْتَوْدَعَهَا کُلّ فِی کِتَابٍ مّبِینٍ.
آیه 2 سوره فاطر: مّا یفْتَحِ اللّهُ لِلنّاسِ مِن رّحْمَةٍ فَلاَ مُمْسِکَ لَهَا وَمَا یمْسِکْ فَلاَ مُرْسِلَ لَهُ مِن بَعْدِهِ وَهُوَ الْعَزِیزُ الْحَکِیمُ.
آیه 30 سوره الاسرا: إِنّ رَبّکَ یبْسُطُ الرّزْقَ لِمَن یشَآءُ وَیقْدِرُ إِنّهُ کَانَ بِعِبَادِهِ خَبِیراً بَصِیراً.
آیه 22 – 23 سوره الذاریات: وَفِی السّمَآءِ رِزْقُکُمْ وَمَا تُوعَدُونَ*فَوَرَبّ السّمَآءِ وَالأرْضِ إِنّهُ لَحَقّ مّثْلَ مَآ أَنّکُمْ تَنطِقُونَ.

 


سوره ضخی
دعای گشایش رزق و روزی حلال
کسب روزی حلال به عنوان یکی از مهم‌ترین اصولی است که در زندگی مسلمانان می‌تواند آن را از گمراهی نجات داده و حفظ کند. در روایات و اعتقادات بسیاری آمده است که تلاش و طلب کردن تضمین رزق و روزی برای افراد است. از جمله دعاها و آیات قرآن که در دسته دعای رزق و روزی قرار می‌گیرند و می‌توان از آنها برای اعطای روزی حلال استفاده کرد، باید به موارد زیر اشاره نمود که عبارتند از:

یکی از راه‌های رزق و روزی حلال، خواندن سوره مبارکه واقعه است که می‌توانید آن را از شنبه شب، هر شب 3 مرتبه بخوانید و در شب جمعه هم آن را 8 مرتبه تلاوت کنید. این توصیه را به مدت 5 هفته انجام دهید و همچنین قبل از اینکه به خواندن سوره بپردازید، این دعا را تلاوت کنید: ” اَللَّهُمَّ ارْزُقنا رِزْقاً حَلاَلاً طَیباً مِنْ غَیرِ کَدٍّ اِسْتَجِب ْ دَعْوَتَنَا مِنْ غَیرِ رَدٍّ وَ اَعُوذُ مِنَ الْفَضِیحَتِین الفَقرا وَالدِّینِ وَاِدْفَعْ عَنِّی هَذَینِ بِحَقِّ الامَامِین الحسن وِالحُسَین بِرَحْمَتِکَ یاارحم الراحمین”.

 

دعای رزق و روزی اللهم ارزقنی
یکی از توصیه‌هایی که پیامبر اکرم نسبت به اهمیت دعا کردن از جمله دعای رزق و روزی بیان کرده است را می‌توان در این جمله مشاهده کرد که می‌فرمایند: “هیچ چیز در نزد خداوند متعال، عزیزتر از دعا نیست”. همچنین خداوند در آیه 77 در سوره فرقان نیز پیرامون دعا از بندگان می‌خواهد که همواره دعا کنند و از خداوند روزی بخواهند.

یکی از دعاهایی که از امام علی به نقل از پیامبر بیان شده است عبارت است از: “اللهم اغننى بحلالک عن حرامک و بفضلک عمن سواک” که در آن پیامبر می‌گوید اگر به اندازه یک کوه هم قرض دار باشی، خداوند ادا می‌فرماید.
از این دعای رزق و روزی می‌توانید برای جلب روزی استفاده کنید: “اللَّهُمَّ ارْزُقْنِی مِنْ فَضْلِک الْوَاسِعِ الْحَلَالِ الطَّیبِ رِزْقاً وَاسِعاً حَلَالًا طَیباً بَلَاغاً لِلدُّنْیا وَ الْآخِرَةِ صَبّاً صَبّاً هَنِیئاً مَرِیئاً مِنْ غَیرِ کدٍّ وَ لَا مَنٍّ مِنْ أَحَدِ خَلْقِک إِلَّا سَعَةً مِنْ فَضْلِکَ الْوَاسِعِ فَإِنَّک قُلْتَ‏ وَ سْئَلُوا اللَّهَ مِنْ فَضْلِهِ‏  فَمِنْ فَضْلِک أَسْأَلُ وَ مِنْ عَطِیتِک أَسْأَلُ وَ مِنْ یدِک الْمَلْأَی أَسْأَلُ”
یکی از دعاهای اللهم الرزقنی، دعایی است که در قسمت قبل اشاره کردیم که می‌تواند رزق و روزی شما را افزایش دهد.

 


ختم سوره طه
همچنین توصیه شده است که به تعداد 77 بار ذکر “یا غفور یا ودود” بیان شود.
برای برطرف نمودن تنگدستی و نیز بالابردن رزق و روزی نیز گفتن ذکر “لا اله الا اللّه الملک الحق المبین” نیز به تعداد 100 مرتبه توصیه شده است.
از مرحوم کشمیری نیز نقل شده است که اگر کسی رزق و روزی بسیار می‌خواهد، بایستی دعای “اللّهُمَ اَغنِنِی بِحلالِکَ عَن حَرامِک و بِفَضِلکَ عَمَّن سِواک” را بسیار ذکر کند.
یکی دیگر از دعاهایی که در این راستا به تکرار آن نیز توصیه شده است، می‌توان به دعای ” اللهم اَغْنِنِی بحَلالِکَ عَنْ حَرامِکْ و بِطاعَتِکَ عَنْ مَعْصیَتِکْ و بِفَضْلِکَ عَمَّنْ سِواکَ” اشاره نمود که گفته شده است به صورت مداوم بیان گردد.
یکی از دعاهایی که از سوی حضرت رسول در دسته دعای رزق و روزی ذکر شده است که در مورد اثرات آن می‌توان به کسب رزق حلال و نیز فرزندان صالح از سوی خداوند اشاره نمود، دعای زیر است. شما می‌توانید آن را بخوانید و یا آنکه آن را با خود داشته باشید. این دعا از سوی پیامبر بیان شده است. “بَسم اللّه الرّحْمنِ الرَّحَیمَ اَسْتَغْفِرُ اللَّه الَّذی لااِلهَ اِلاّ هُوَالْحَیُّ الْقَیُّومُ وَ اَتُوبُ اِلَیْهِ اَسْتَغْفِراللّهَ مِنْ جَمِیع ما کَرِهَ اللّهُ اَللّهُمَّ اِنّی اَسْتَغْفِرُکَ ما قَدَّمْتُ وَ ما اَخْرْتُ وَ ما اَسْرَرْتُ وَ ما اَعْلَنْتُ مَنْ مَعْصِیِتَکَ وَ اَسْتَغْفِرُکَ مِنْ الذَّنُوبِ الَّتی لا یَغْفِرُها غَیْرُکَ وُ لَمْ یَطَّلعْ عَلَیْها سِواکَ وَلا بَسَعُها اِلاّ حِلْمُکَ وَلا یَتَجاوَزُ مِنْها اِلا عَفْوُکَ وَ اسْتَغْفِرُکَ مِنْ کُلَّ یَمینِ صَدَرَ مِنّی فَخالَفْتُ مِنْها وُ اَسْتَغْفِرُکَ یا عَالِمَ الْغَیبِ وَلاشَّهادَهِ مِنْ کُلَّ سَیَّئَتهٍ عَمِلْتُها فی بَیاض النَّهارِ وَ سَوادِ اللَّیْلِ وَ مَلاَءٍ وَ خَلاَءٍ وَ سِرًّ وَ عَلانِیَهٍ وُ اَنْتَ ناظِرُ بِها اِلَهیَّ اِذَا اَرْتَکَبْتُها وَ اَنیّتُ بِها مِنَ العْصیانِ یا حَلیمُ یا کَریمُ وَ اَسْتَغْفِرُکَ لِکُلَّ سَیَّد الْمُرْسَلینَ وَ اِلیْنا مِنُ نَبِیَّکَ مُحَمَّدٍ وَ الِهِ الطَیَّبینَ الطَّاهِرینَ الْمَصْومینَ مَنْ الِ طه وَ یسَ بَرحْمَتِکَ یا اَرْحَمَ الَّراحِمینَ.”

 


دعای رزق و روزی زیاد
از جمله دعاهایی که برای خیر و برکت و رزق و روزی زیاد بیان شده است هم باید گفت:

آیه 1 تا 6 سوره جاثیه: در کیفیت این دعای رزق و روزی آمده است که هر فردی که آن را می‌خواهد، روز بگیرد و پاکیزه گرداند و آن آیات را در یک کاسه نو با خلوص نیت و با توجه به معنی و درنظر گرفتن خدای متعال بنویسد. حال آن را از آب پر کرده و با همان آب آیات را شسته و آن را در سر دکان یا مغازه و یا در مزرعه خود قرار دهد. این آیه سبب خیر در اموال و بلاها خواهد شد.
از امام باقر (ع) ذکر شده است (در پاسخ به زید شحام) که در سجده‌های نمازهای یومیه (واجب) دعای زیر را بخواند که برای ازدیاد روزی موثر است: اللَّهُمَّ انّى‏ أَسْئَلُکَ یا قَریبَ الْفَتْحُ وَ الْفَرْجُ وَ سَهِّلَ الْفَتْحُ وَ الْفَرْجُ یا فَتّاحَ الْفَتْحُ وَ الْفَرْجُ یا مِفتاحَ الْفَتْحُ وَ الْفَرْجُ یا صادِقَ الْفَتْحُ وَ الْفَرْجُ یا رازِقَ الْفَتْحُ وَ الْفَرْجُ یا مُفَتِّحَ الاَبوابِ.
یکی دیگر از راهکارهایی که باعث می‌شود تا رزق و روزی زیاد شود، استغفار زیاد است که از سوی قرآن کریم نیز معرفی شده است. در این رابطه خداوند می‌فرماید (آیه 3 سوره هود) که از خداوند خود، آمرزش بطلبید و به سوی او بازگردید تا برای مدت معین شما را از مواهب دنیوی و فضیلت بهره‌مند سازد.
یکی دیگر از بیاناتی که از ائمه در رابطه با دعای رزق و روزی بیان شده است می‌توان به توصیه امام صادق (ع) اشاره نمود که در آن ایشان فرموده است که هرکسی که پار‌چه‌ای نو را برداشته (برای ایجاد یک لباس نو)، ابتدا 36 بار سوره قدر را تلاوت کند و زمانی که به آیه “تنزل الملائکة” رسید، مقداری آب را برداشته و آن را بر روی لباس بریزد. حال 2 رکعت نماز خوانده و دعا کند. حال بایستی در دعای خود این ذکر را بگوید: ” الحمد للَّه الّذى رزقنى ما أتجمّل به فی النّاس و أواری به عورتی و أصلّی فیه لربّی و احمد اللَّه”. در این صورت تا زمانی که لباس کهنه نشده است، از روزی گسترده برخوردار خواهد شد.
در بیانات دیگری امام صادق می‌فرمایند هرکس به صورت پیاپی به مدت 2 ماه به صورتی که هر روز چهارصد بار ذکر زیر را بگوید، خداوند به او مال فراوان یا گنجی عظیم را می‌بخشد. ” اَستَغفرُ اللّه الّذی لاإله الاّ‌هُوَ الحَی القَیومُ الرَّحمنُ‌الرَّحیمُ بَدیعُ‌السّمواتِ والأَرضِ مِن جمیعِ ظُلمی و جرمی و اِسرافی عَلی نفسی و اَتوبُ إِلیهِ”

 

 

دعای رزق و روزی روی انگشتر
استفاده از روش‌های مختلف برای جذب ثروت می‌تواند شامل استفاده از انگشترهایی با سنگ‌ها و دعاهای خاص باشد که در ادامه می‌خواهیم به برخی از این موارد بپردازیم.

استفاده از سنگ‌های معدنی و خاصی مانند انگشتر حدید، زمرد، عقیق و زبرجد برای افزایش روزی توصیه شده است. یکی از این سنگ‌ها، سنگ حدید است که در آن دعاهایی مانند دعای هفت جلاله و عین علی ثبت می‌شود.
یکی از دعاهایی که برای افزایش رزق و روزی و ثروت بیان شده است، دعای خاصی به شرح زیر می‌باشد: کعسلهون لا اهـ لا الاول بالله، لا الاء الا آلاوک یا الله. این دعا که در مکارم الاخلاق صفحه 93 ذکر شده است، با آداب خاصی نگاشته می‌شود. مثلا این دعا باید حتما روی انگشتر حدید نوشته شده و از سوی دیگر بایستی حتما در اولین جمعه ماه رمضان حکاکی آن انجام گردد. نگارش و حکای آن بر روی این نوع سنگ نیز بایستی در 2 خط انجام گردد.
یکی دیگر از دعای رزق و روزی جهت حک روی انگشتر توصیه شده است، دعای شرف الشمس است که برای حکاکی روی عقیق می‌توان از آن استفاده نمود. در این حالت بایستی آن را با 2 روش یعنی با کاغذ و نیز حکاکی روی انگشر استفاده کنید. همچنین توصیه شده است که این دعا حتما باید در روز 19 فروردین بر روی عقیق زر توسط کسی که در نگارش و اصول حکاکی شرف الشمس دانایی دارد، نگاشته شود. از جمله خواصی که این دعا دارد می‌توان به دور کرد بلا و فقر، دفع زخم چشم، رفع بلا، برآوردن حاجات اشاره نمود. دعای شرف الشمس به شرح زیر می‌باشد: بسم الله الرّحمن الرّحیم. اَللّهُم اِنّی اَسئَلُکَ بِالهاءِ مِنْ اِسمِکَ الْاَعظَم و بالثَلآثِ العِصّیِ و بالالَفِ المُقَّّوِم و بِالمِیمِ الطَمیس الاَبتَر و بالسِّلمِ و بالاَربَعَه الَتِی ه ‍ ِی کالکَفِ بِلا مُعصَم و بِالهاءِ المَشقُوقَه و بالواوِ المُعظَّم صوره اِسمکَ الشَّریفِ الاَعظَم اَن تُصَلِیَ علی سَیِّدِنا مُحمَّدِ وَ آلِهِ بعدد حروف ماجری بِالقلم و اَن تَقضِی حاجَتِی.
یکی از دعاهایی که ذکر شده است، دعای نادعلی است که در خواص آن بیان شده که هرکسی آن را نه بار بخواند، از مال و اموال سیر خواهد شد. این دعا بر روی انگشتر عقیق حک می‌گردد و به شرح زیر است: ” بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ نَادِ عَلِیًّا مَظْهَرَالْعَجائِبِ تَجِدْهُ عَوْنًا لَکَ فِی النَّوائِبِ کُلَّ هَمٍّ وَ غَمٍّ سَیَنْجَلِی بِعَظَمَتِکَ یا اَللهُ بِنُبُوَّتِکَ یا مُحَمَّدُ بِوِلایَتِکَ یا عَلِیُّ یا عَلِیُّ یا عَلِیُّ” متن این آیه در کتاب فرهنگ غدیر صفحه 563 آورده شده است.
صلوات نیز به عنوان یک مورد موثر در دعای رزق و روزی معرفی شده است. نگارش صلوات نیز برای رفع و از بین بردن فقر و نفاق توصیه شده است تا بر روی انگشتر عقیق حکاکی شود.
ذکر یونسیه یکی از اذکاری است که می‌تواند بسیاری از مشکلات را برطرف نماید. این ذکر، همان دعایی است که باعث شده است تا خداوند حضرت یونس را از بلعیده شدن در ماهی غول پیکر بازدارد. این آیه به شرح زیر می‌باشد: “لا اله الا انت سبحانک انی کنت من الظالمین”.
یکی از آیاتی که از سوی پیامبر بیان شده است تا به آن تمسک بجویند، آیه 3 – 4 سوره طلاق است که برای حکاکی روی عقیق سرخ و زرد انجام می‌شود. آیه به شرح روبرو است: “وَ مَنْ یَتَّقِ اللهَ یَجْعَلْ لَهُ مَخْرَجاً* وَ یَرْزُقْهُ مِنْ حَیْث لا یَحْتَسِبُ وَ مَنْ یَتَوَکَّلْ عَلَى اللهِ فَهُوَ حَسْبُهُ اِنَّ اللهَ بالِغُ اَمْرِهِ قَدْ جَعَلَ اللهُ لِکُلِّ شَیْىء قَدْراً”

 

 

دعای رزق و روزی ماشین
برای بسیاری از افرادی که در جامعه فعالیت می‌کنند، ماشین یکی از وسایل نقلیه مهمی است که می‌تواند در حمل و نقل آن ها استفاده شود. اما برای برخی دیگر ماشین وسیله‌ای برای کسب درآمد است که می‌توان با به کارگیری دعاهایی آن را به یک وسیله پرخیر و برکت تبدیل کرد. دعاهایی برای این مورد می‌توان استفاده نمود عبارتند از:جوان ایرانی (irjavan.com)

این دعا را می‌توانید در هنگام خروج از منزل بخوانید و یا آن را بنویسید و در ماشین خود آویزان کنید. “اَللَّهُمَّ ارْزُقْنَا رِزْقاً حَلاَلاً طَیِّباً بِلاَ کَدًّ وَاسْتَجِبْ دُعَائَنَا بِلاَ رَدٍّ وَنَعُوذُ بِکَ عَنِ الْفَضِیحَتَیْنِ اَلْفَقْرُ وَالدَّینَ سُبْحَانَ الْمُفَرَّجِ عَنْ کُلِّ مَحْزُونٍ وَمَغْمُومٍ سُبْحَانَ مَنْ جَعَلَ خَزَائِنَهُ بِقُدْرَتِهِ بَیْنَ الْکَافِ وَالنُّونُ اِنَّمَا اَمْرُهُ اِذَا اَرَادَ شَیْئاً اَنْ یَقُولَ لَهُ کُنْ فَیَکُونُ فَسُبْحَانَ الَّذِى بِیَدِهِ مَلَکُوتُ کُلِّ شَیئٍ وَاِلَیْهِ تُرْجَعُونَ هُوَاْلاَوَّلُ مِنَ اْلاَوَّلِ وَاْلاَخِرُ بَعْدَ الاَخِرِ وَالظَّاهِرُ وَالْبَاطِنُ وَهُوَ بِکُلِّ شَیْءٍ عَلِیمٌ لَیْسَ کَمِثْلِهِ شَیئٌ فِى اْلاَرْضِ وَلاَ فِى السَّمَاءِ وَهُوَالسَّمِیعُ الْعَلِیمُ لاَ تُدْرِکُهُ اْلاَبْصَارُوَهُوَ یُدْرِکُ اْلاَبْصَارَ وَ هُوَ اللَّطِیفُ الْخَبِیرُ وَالْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِینَ”
از جمله ذکرهایی که بیان شده است می‌توان گفت: “یا من یکفی من کل شیء و لا یکفی منه شیء اکفنی ما اهمنی” از امام جواد (ع)
آیه “و عنده مفاتح الغیب لایعلمها الا هو و یعلم ما فی البر و البحر و ما تسقط من ورقه الا یعلمها و لا حبه فی الظلمات الارض و لارطب و لا یابس الا فی کتاب مبین” می‌تواند به عنوان دعای رزق و روزی مورد استفاده قرار گیرد.
تا آخر آیه 3 سوره طلاق

 

دعای رزق و روزی روز چهارشنبه
در هر هفته از ایام دعاها و اعمال مخصوصی آورده شده است که یکی از آنها دعای رزق و روزی چهارشنبه است.  ذکر روز چهارشنبه نیز “یا حی و یا قیوم” است. در دعای روز چهارشنبه می‌توانید با ذکر آن به ستایش خداوند بپردازید و از خداوند طلب آمرزش نمایید.

 

دعای رزق و روزی قبل از خواب
شما می‌توانید از دعایی که در ادامه ذکر می‌شود، برای کسب رزق و درخواست آن قبل از آنکه به خواب بروید و قبل از زمانی که چشمان شما سنگین می‌شود، استفاده نمایید. این دعا به شرح زیر است (این دعا از امام حسین (ع) نقل شده است)

” اللَّهُمَّ أَنْتَ الْأَوَّلُ فَلَا شَیْ‏ءَ قَبْلَکَ وَ أَنْتَ الْآخِرُ فَلَا شَیْ‏ءَ بَعْدَکَ‏ وَ أَنْتَ‏ الظَّاهِرُ فَلَا شَیْ‏ءَ، فَوْقَکَ وَ أَنْتَ الْبَاطِنُ فَلَا شَیْ‏ءَ دُونَکَ وَ أَنْتَ الْآخِرُ فَلَا شَیْ‏ءَ بَعْدَکَ اللَّهُمَّ رَبَّ السَّمَاوَاتِ، السَّبْعِ وَ رَبَّ الْأَرَضِینَ السَّبْعِ وَ رَبَّ التَّوْرَاةِ وَ الْإِنْجِیلِ وَ الزَّبُورِ وَ الْفُرْقَانِ الْحَکِیمِ أَعُوذُ بِکَ، مِنْ شَرِّ کُلِّ دَابَّةٍ أَنْتَ آخِذٌ بِنَاصِیَتِهَا إِنَّکَ عَلَى صِرَاطٍ مُسْتَقِیمٍ.
ذکر دعای “اَللَّهُمَّ رَبَّ الحِلِّ وَالحَرامِ بَلِّغْ رُوحَ مُحَمَّدٍ عَنِّی تَحِیَّهً وَسَلاماً” نیز می‌تواند برای رحمت و برکات الهی مفید باشد که در آن چهار مرتبه این ذکر بعد از خواندن سوره ملک (قبل از خوابیدن) خوانده شود. این دعا از رسول اکرم نقل شده است.

 

 

دعای رزق و روزی گشایش کار
دعای رزق و روزی برای گشایش یکی از راهکارهایی است که می‌تواند گره‌های کور را تاحدی برطرف کند. از جمله این دعاها می‌توان گفت:

ختم سورره طه یکی از توصیه‌هایی است که رزق و روزی را برای شما فراخ و باز خواهد کرد.
دعای زیر را می‌توانید برای گشایش کار به کار ببرید: “اللّٰهُمَّ ارْزُقْنِی مِنْ‌فَضْلِکَ الْوَاسِعِ الْحَلالِ الطَّیِّبِ، رِزْقاً واسِعاً حَلالاً طَیِّباً بَلاغاً لِلدُّنْیا وَالْآخِرَةِ صَبّاً صَبّاً، هَنِیئاً مَرِیئاً مِنْ غَیْرِ کَدٍّ وَلَا مَنٍّ مِنْ أَحَدٍ مِنْ خَلْقِکَ إِلّا سَعَةً مِنْ فَضْلِکَ الْوَاسِعِ، فَإِنَّکَ قُلْتَ: ﴿وَ سْئَلُوا اللّٰهَ مِنْ فَضْلِهِ﴾، فَمِنْ فَضْلِکَ أَسْأَلُ، وَمِنْ عَطِیَّتِکَ أَسْأَلُ، وَمِنْ یَدِکَ الْمَلْأَىٰ أَسْأَلُ”
شما می‌توانید برای دعای رزق و روزی، بعد از نماز صبح، به تعداد 100 بار این ذکر را بیان کنید: “لا إلهَ إلاَّ اللهُ المَلِکُ الحَقُّ المُبینُ”
این دو ذکر نیز بعد از نماز صبح به تعداد ده بار ذکر شده است: “سُبْحَانَ اللهِ العَظیمِ وَبِحَمْدِهِ، أسْتَغفِرُ اللهَ وأُتوبُ إلیهِ وَأسْأَلُهُ مِنْ َفضْلِهِ.” و نیز ذکر زیر: “یَا رَازِق یَا فَتَّاحُ یَا وَهَّابُ یَا غَنِیُّ یَا مغنِی یَا بَاسِط.”
اگر می‌خواهید دیگر محتاج نباشید، می‌توانید از توصیه زیر بهره ببرید. ابتدا بایستی به تعداد 1 مرتبه، آیةالکرسی را بتا آیه “هو العلی العظیم” بخوانید. حال نوبت به تسبیحات حضرت فاطمه زهرا (س) می‌رسد که باید آن را بیان کرده (34 بار ذکر “الله اکبر”، 33 بار ذکر “الحمدلله” و 33 بار ذکر “سبحان‌الله”) و سپس 3 بار سوره توحید را بخوانید. سپس 3 مرتبه صلوات ختم می‌کنید. در انتها نیز 3 بار آیه 2 و 3 طلاق را ذکر نمایید.
همچنین از ملا صادقی عراقی نیز برای دعای رزق و روزی نقل شده است که برای گشایش کارش، در عالم خواب حضرت حجت (عج) را می‌بیند و به توصیه او دستورالعمل زیر را انجام می‌دهد: ابتدا بعد از فجر، دست‌ها بر روی سینه‌ها بگذارید و به تعداد 70 مرتبه بایستی ذکر “یا فتاح” را باین کنید. سپس ذکر “لاحَوْلَ وَلاقُوَّهَ اِلاّ بِاللهِ تَوَکَّلْتُ عَلَی الْحَیِّ الَّذی لایَمُوتُ وَ اَلْحَمْدُللِهِ الَّذی لَمْ یَتَّخِذْ صاحِبَهً وَلا وَلَداً وَ لَمْ یَکُنْ لَهُ شَریکٌ فِی الْمُلْکِ وَ لَمْ یَکُنْ لَهُ وَلِیٌّ مِنَ الذُّلِّ وَ کَبِّرْهُ تَکْبیراً” را بیان می‌کند. این آیه را می‌توانید برای دفع فقر نیز همراه خود داشته باشید. در نهایت بعد از هر نماز صبح، ذکر “بِسْمِ اللهِ صَلَّی اللهُ عَلی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ اُفَوِّضُ اَمْری اِلَی اللهِ اِنَّ اللهَ بَصیرٌ بِالْعِبادِ قَوْقاهُ الله سَیِّآتِ ما مَکَرُوا اِلاَّ الَهِ اِلاّ اَنْتَ سُبْحانَکَ اِنّی کُنْتُ مِنَ الظّالِمینَ فَاسْتَجِبْنا لَهُ وَ نَجَّیْناهُ مِنَ الْغَمِّ وَ کَذلِکَ نُنْجیِ الْمُؤمِنینَ حَسْبُنا اللهَ وَ نِعْمَ الْوَکیلِ وَ انْقَلِبُوا بِنِعْمَهً مِنَ اللهِ وَ فَضْلٍ لَمْ یَمْسَسْهُمْ سُوءُ ماشاءَ‌اللهُ لا ماشاءَ لاحَوْلَ وَ لاقُوَّهَ اِلاّ بِاللهِ ماشاءَ اللهُ لا ماشاءَ النّاسَ ماشاءَ اللهُ اَنْ یَرَهُ النّاسَ حَسْبِیَ الرَّبُّ مِنَ الْمَرْبُوبینَ حَسْبِیَ الْخالِقُ مِنَ الْمَخْلُوقینَ حَسْبِیَ الرّازِقُ مِنَ الْمَرْزُوقینَ حَسْبِیَ اللهُ رَبُّ الْعالَمینَ حَسُبی مَنْ هُوَ حَسْبی مَنْ لَمْ یَزَلْ حَسْبی حَسْبی مَنْ کانَ مُنْذُ کُنْتَ حَسْبی حَسْبِیَ اللهُ لااِلهَ اِلاّ هُوَ عَلَیهِ تَوَکَّلْتُ وَ هُوَ رَبُّ الْعَرْشِ الْعَظیمِ وَ الْحَمْدُللِهِ رَبِّ الْعالَمینَ” را می‌گوید.

 


دعای رزق و روزی در مفاتیح
اگر در مذهب شیعه به دنبال یک کتاب از ادعیه هستید، مفاتیح الجنان انتخاب مناسبی است که در آن اعمال مخصوص در ایام روزگار را در کنار دعاها، زیارات و مناجات بیان کرده است. از جمله دعاهایی که در این منبع برای به عنوان دعای رزق و روزی بیان شده است می‌توان گفت:

از دیگر دعاها در این کتاب می‌توان گفت: “اللّٰهُمَّ ارْزُقْنِی مِنْ‌فَضْلِکَ الْوَاسِعِ الْحَلالِ الطَّیِّبِ، رِزْقاً واسِعاً حَلالاً طَیِّباً بَلاغاً لِلدُّنْیا وَالْآخِرَةِ صَبّاً صَبّاً، هَنِیئاً مَرِیئاً مِنْ غَیْرِ کَدٍّ وَلَا مَنٍّ مِنْ أَحَدٍ مِنْ خَلْقِکَ إِلّا سَعَةً مِنْ فَضْلِکَ الْوَاسِعِ، فَإِنَّکَ قُلْتَ: ﴿وَ سْئَلُوا اللّٰهَ مِنْ فَضْلِهِ﴾، فَمِنْ فَضْلِکَ أَسْأَلُ، وَمِنْ عَطِیَّتِکَ أَسْأَلُ، وَمِنْ یَدِکَ الْمَلْأَىٰ أَسْأَلُ”
از امام باقر (ع) نقل شده است که برای کسب روزی، می‌توانید زیر زیر را در هنگام سجده نماز بگویید: “یَا خَیْرَ الْمَسْؤُولِینَ، وَیَا خَیْرَ الْمُعْطِینَ، ارْزُقْنِی وَارْزُقْ عِیَالِی مِنْ فَضْلِکَ، فَإِنَّکَ ذُو الْفَضْلِ الْعَظِیمِ.”
از امام صادق (ع) ذکر شده است که در نماز شب این ذکر را برای رفع احتیاج بخوانید: “یَا خَیْرَ مَدْعُوٍّ، وَیَا خَیْرَ مَسْؤُولٍ، وَیَا أَوْسَعَ مَنْ أَعْطَىٰ، وَیَا خَیْرَ مُرْتَجىً، ارْزُقْنِی وَأَوْسِعْ عَلَیَّ مِنْ رِزْقِکَ، وَسَبِّبْ لِی رِزْقاً مِنْ قِبَلِکَ، إِنَّکَ عَلَىٰ کُلِّ شَیْءٍ قَدِیرٌ”
از پیامبر اکرم (ص) نقل شده است که برای طلب روزی از این دعا استفاده کنید: “یَا رَازِقَ الْمُقِلِّینَ، وَیَا رَاحِمَ الْمَساکِینِ، وَیَا وَلِیَّ الْمُؤْمِنِینَ، وَیَا ذَاالْقُوَّةِ الْمَتِینِ، صَلِّ عَلَىٰ مُحَمَّدٍ وَأَهْلِ بَیْتِهِ، وَارْزُقْنِی وَعافِنِی وَاکْفِنِی مَا أَهَمَّنِی.”

 

 

زمان نوشتن دعای رزق و روزی
از آنجایی که هر دعا، راز و نیاز، مراسم و عبادتی آداب و رسوم خود را دارد، شما می‌توانید با فراگیری آن به خوبی آنها را ادا کنید. یکی از این آداب، زمان انجام کار است که در این حالت، روایت‌های مختلفی پیرامون این موضوع بیان شده است که می‌توان گفت:

در یک روایت در رابطه با دعای رزق و روزی آمده است که اگر در خانه‌ات وارد شدی، سلام کردی اما پاسخی از کسی نشنیدی، یک بار سوره توحید را در این زمان بخوان.
یکی از دعاهای ذکر شده در مفاتیح الجنان، دعای زیر است که توصیه شده بعد از نماز عشا بیان شود: “اللّٰهُمَّ إِنَّهُ لَیْسَ لِى عِلْمٌ بِمَوْضِعِ رِزْقِى، وَإِنَّما أَطْلُبُهُ بِخَطَراتٍ تَخْطُرُ عَلَىٰ قَلْبِى، فَأَجُولُ فِى طَلَبِهِ الْبُلْدانَ، فَأَنَا فِیَما أَنَا طالِبٌ کَالْحَیْرانِ، لَاأَدْرِى أَفِى سَهْلٍ هُوَ أَمْ فِى جَبَلٍ، أَمْ فِى أَرْضٍ أَمْ فِى سَماءٍ، أَمْ فِى بَرٍّ أَمْ فِى بَحْرٍ، وَعَلَىٰ یَدَیْ مَنْ، وَمِنْ قِبَلِ مَنْ، وَقَدْ عَلِمْتُ أَنَّ عِلْمَهُ عِنْدَکَ، وَأَسْبابَهُ بِیَدِکَ، وَ أَنْتَ الَّذِى تَقْسِمُهُ بِلُطْفِکَ، وَتُسَبِّبُهُ بِرَحْمَتِکَ، اللّٰهُمَّ فَصَلِّ عَلىٰ مُحَمَّدٍ وَآلِهِ، وَاجْعَلْ یا رَبِّ رِزْقَکَ لِى وَاسِعاً، وَمَطْلَبَهُ سَهْلاً، وَمَأْخَذَهُ قَرِیباً، وَلَا تُعَنِّنِى بِطَلبِ مَا لَمْ تُقَدِّرْ لِى فِیهِ رِزْقاً، فَإِنَّکَ غَنِیٌّ عَنْ عَذَابِی وَ أَنَا فَقِیرٌ إِلَىٰ رَحْمَتِکَ، فَصَلِّ عَلىٰ مُحَمَّدٍ وَآلِهِ، وَجُدْ عَلَىٰ عَبْدِکَ بِفَضْلِکَ، إِنَّکَ ذُو فَضْلٍ عَظِیمٍ.”
بهتر از در زمان دعا، اگر دستورالعمل خاصی برای آن آورده نشده است، در زمانی که نماز می‌خوانید به خصوص بعد از نماز که وقت دعا کردن است، از ادعیه رزق و روزی استفاده کنید.
قویترین طلسم رزق و روزی
طلسم و سحر و جادو مواردی هستند که خارج از اسلام و دعای رزق و روزی بوده و اسلام با آنها مخالف است. به جای این اعمال می‌توان از ادعیه، اعمال مذهبی، نیایش‌ها و اذکار و اورادی که در قسمت قبل بیان شد برای کسب روزی از خداوند و افزایش آن بهره برد. از نظر فقه‌های اسلام، یادگیری سحر و جادوگری و طلسم حرام است مگر آنکه از آن به منظور باطل کردن سحر افراد جادوگر استفاده شود.

 

همراه داشتن دعا برای رزق و روزی
برخی از ادعیه از دعای رزق و روزی هستند که توصیه شده است تا آنها را همراه خود داشته باشیم یا آنها را در خانه و محل کسب آویزان کنیم. به عنوان مثال می‌توان در این باره گفت:

از حضرت رسول اکرم نیز آمده است که هرکس دعای زیر را در دکان یا منزل خود قرار دهید، قسم به پروردگاری که مرا مبعوث کرده است، فقر او به ثروت مبدل خواهد شد. این دعا به شرح زیر است: یا اللهُ یا رَبِّ یا حَیُّ یا قَیّوم یا ذَالجَلالِ وَالاکرام اَسئَلُکَ بِاسمِکَ اَلعَظیم اَلاَعظَم اَن تَرزُقََنی رَزقاً حَلالاً طَیِّباً بِرَحمَتِکَ الواسِعَه یا اَرحَمَ الرّاحِمِین.
یکی از سوره‌هایی که قبلا هم در قسمت گشایش و دعای رزق و روزی ذکر کردیم، سوره طه است که در آن توصیه شده است که اگر آن را در هنگام طلوع آفتاب بخوانید، روزی تازه به شما خواهد رسید و اگر کسی آن را به همراه خود داشته باشد، می‌تواند با رفتن پی آن حاجات خود را با موفقیت برآورده کند. همچنین بیان شده است که قبل از رفتن برای اصلاح دو نفر این سوره را بخواند.
از امام باقر (ع) نیز در رابطه با حمل کردن آیات و دعای رزق و روزی نقل شده است که می‌توان آن را برای رفع گرفتاری یا بیماری و … استفاده کرد و مشکلی ندارد و این کار برای بیمار خوب است. این مورد از سوی ائمه دیگر مانند امام صادق (ع) نیز بدون مانع بیان شده است.

https://irjavan.com/%d8%af%d8%b9%d8%a7%db%8c-%d8%a7%d9%81%d8%b2%d8%a7%db%8c%d8%b4-%d8%b1%d8%b2%d9%82-%d9%88-%d8%b1%d9%88%d8%b2%db%8c/

  • ترش واش